Hanarol.pl
Oferta
Bramy segmentowe garażowe TrendOpis produktu

Bramy Trend — ekonomiczne i funkcjonalne bramy z paneli o grubości 40 mm z częściami drobnymi ze stali ocynkowanej, które będą optymalnie pasowały dla obszarów z klimatem umiarkowanym i zimnym. Odpowiadają one wymaganiom norm europejskich, przy tym wszystkie układy bezpieczeństwa są dostarczane bez dodatkowej opłaty. Standardowy zestaw bramy zawiera sprężyny obliczone na 25 000 cykli.

Charakterystyka:

  • Grubość panelu warstwowego — 40 mm  | porównywalnie do ściany z cegły o grubości 55 cm
  • Współczynnik przenikalności cieplnej — 1,35 W/(m2K)
  • Wsporniki rolkowe i zawiasy pośrednie ze stali ocynkowanej
  • Możliwość zamontowania w otworze
  • Regulowanie płaszcza sprężynami naciągowymi lub sprężynami skrętnymi
  • Maksymalny wymiar bram garażowych — 6000×3000 mm

 

Listwy maskujące bram Trend mogą być montowane w otworze, dzięki czemu można zamontować standardową bramę w otworze o większych wymiarach. Te elementy konstrukcji są wyprodukowane ze stali cynkowanej na gorąco,
dodatkowo powlekanej zabezpieczająca powłoką lakierniczą (seryjnie – w białym kolorze RAL 9016). Na Państwa życzenie listwy maskujące mogą być pomalowane pod kolor bramy, dzięki czemu zyska harmonijny wygląd zewnętrzny.

 

W czasie intensywnych opadów obok bramy może gromadzić się woda. Plastikowa podstawa podpór narożnych maksymalnie redukuje możliwość występowania korozji w warunkach wysokiej wilgotności, zapewniając atrakcyjny wygląd zewnętrzny bramy przez dłuższy czas.

 

Po obwodzie są umieszczone elastyczne uszczelniacze z odpornego na mróz EPDM. Górny i boczny uszczelniacz ma dwa płatki. To istotnie ulepsza szczelność konstrukcji, a komora powietrzna między płatkami zapewnia dodatkową izolację cieplną bramy.
Bramy Classic mają najlepszą szczelność — 5. klasę przenikalności powietrza wg EN12426.

 

Mechanizm sprężynowy kompensuje masę płaszcza bramy, dzięki czemu nawet ciężkie bramy łatwo otworzyć i zamknąć ręcznie.

Sprężyny obliczone na 25 000 cykli „podnoszenia-opuszczenia”. Odpowiada to okresowi 17 lat pracy przy codziennym otwieraniu po 4 razy w ciągu całego okresu.

 

W bramach Classic jest przewidziany ukryty montaż podpór narożnych i listewki kryjącej — te części są umieszczane za otworem. Nie mają one kontaktu bezpośredniego z ulicą i nie przepuszczają chłodu do pomieszczenia.
Taka konstrukcja układu prowadnic pozwala na istotne ulepszenie termoizolacyjnych właściwości bram.

Montaż za otworem zapewnia dodatkowe zabezpieczenie podpór narożnych przed oddziaływaniem podwyższonej wilgotności.

 

Sprężyny skrętne są wyposażone w sprzęgła zapadkowe, blokujące opadniecie płaszcza przy awarii sprężyny. Układ zabezpieczenia przed pęknięciem sprężyn jest w standardowym wyposażeniu i zapewnia bezpieczne użytkowanie.
Bramy HANAROL odpowiadają normom europejskim EN 12604, EN 12453, EN 12424, EN 12425, EN 12426.

 

Wielowarstwowa powłoka paneli i pomalowane nakładki boczne gwarantują wysoką odporność płaszcza bram na korozję.
Płaszcz bram HANAROL wytrzymuje 750 godzin „mgły solnej”. Odpowiada to okresowi 15 lat użytkowania w rejonie przybrzeżnym. Potwierdzono niezależnymi badaniami.

 

Regulowane uchwyty rolkowe zapewniają szczelne przylegania płaszcza bramy do uszczelek. Chroni to przed przeciągami i zachowuje ciepło w pomieszczeniu.
Regulacja bramy jest możliwa zarówno podczas montażu jak również w czasie obsługi serwisowej. Państwa brama będzie energooszczędna przez wiele lat.

 

Wsporniki rolkowe i zawiasy pośrednie ze stali nierdzewnej posiadają dobre właściwości przeciwkorozyjne. Gwarantuje to niezawodne funkcjonowanie bram nawet w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.
Nierdzewne części drobne są zawarte w standardowym zestawie bram Classic i dostarczane bez dodatkowych kosztów.

 

Dzięki wykorzystaniu rolek z łożyskami tocznymi brama porusza się płynnie i bezszmerowo.
W rolkach stosowane są zamknięte łożyska kulkowe, zabezpieczone przed pyłem i wilgocią. Takie łożyska nie potrzebują smarowania i zapewniają wysoką niezawodność i długowieczność mechanizmu jezdnego.