Hanarol.pl
Oferta
Kraty rolowaneOpis produktu

Kraty rolowane to systemy żaluzji, których pancerz zwijany jest wzdłuż prowadnic do skrzynki montowanej nad lub w otworze. Wykonywane z aluminium cechują się wysoką wytrzymałością i szerokim wachlarzem zastosowań. Kraty mogą być sterowane elektrycznie lub za pomocą korby.

Kraty montowane są w dwóch wariantach: z wykorzystaniem skrzyni ochronnej ściętej pod kątem 45 stopni oraz na konsolach. Wykorzystanie skrzyni ochronnej nadaje estetyczny wygląd zewnętrzny konstrukcji natomiast bez skrzyniowy montaż jest najbardziej celowy, kiedy kraty rolowane montowane są wewnątrz pomieszczenia lub umieszczone są pod zadaszeniem. 

Kraty rolowane to idealne rozwiązanie do zamykania dużych powierzchni takich jak witryny sklepowe, lokale handlowe czy pomieszczenia biurowe oraz przemysłowe. Specjalne profile kratowe posiadają współczynnik przepuszczalności światła na poziomie 42% przez co nie blokują one całkowicie widoczności użytkownikowi. Dzięki swojej konstrukcji istnieje możliwość wykonania kraty nawet do 7 metrów szerokości (nie przekraczając całkowitej powierzchni pancerza 21 m2).

Opcjonalne warianty wykonania dają możliwość zastosowania fotokomórek, listew bezpieczeństwa i otwierania awaryjnego za pomocą korby NHK. Dodatkowo krata wyposażona jest hamulec inercyjny zapobiegający gwałtownemu opadnięciu pancerza w przypadku awarii silnika.